Logo

ITZALA

Oficiální prodejca VELUX®

Oficiální prodejce VELUX
10 let praxe na internetu
0
Oficiální prodejce VELUX
Časté dotazy – Rolety a žaluzie VELUX

Časté dotazy

Dále uvádíme odpovědi na řadu častých dotazů. Kliknutím na dotaz se vám rozbalí odpověď pro prohlížení.

Věříme, že najdete všechny potřebné informace. Pokud ne, bez obav se na nás obraťte.

  • Jsou zatemňující rolety bez vrtání Itzala kompatibilní se střešními okny VELUX?

   Ano. Zatemňující rolety bez vrtání Itzala jsou navržené tak, aby bez problémů fungovaly s většinou generací střešních oken VELUX. Zkontrolujte velikost a typ konkrétního okna pomocí typového štítku. Tyto informace použijte při výběru a konfiguraci rolety.

   Pokud vaše střešní okno VELUX nemá původní předem instalované montážní držáky na horním vnitřním rámu, musíte si zakoupit sadu ZOZ 230 (montážní držáky), abyste mohli namontovat rolety. Některá starší střešní okna VELUX nemají předem instalované montážní držáky.K dispozici zde.

  • Co potřebuji k instalaci zatemňující rolety bez vrtání Itzala? 

   Vše, co potřebujete k instalaci zatemňující rolety bez vrtání Itzala, je součástí balení. Před instalací se pouze ujistěte, že je okenní rám čistý a suchý.

  • Mohu roletu odstranit, aniž by došlo k poškození okna?

   Ano. Zatemňující roleta bez vrtání Itzala se upevňuje v horní části okna do montážních úchytů a ve spodní části okna se přilepí pomocí trvanlivého lepidla. Při správném odstranění nezanechává lepidlo na okně žádné viditelné zbytky.

  • Mohu kombinovat zatemňující roletu bez vrtání s jinými roletami?

   Ano. Roletu lze kombinovat s vnějšími markýzami zaručujícími tepelnou ochranu a vnitřními sítěmi proti hmyzu.

  • Jak trvanlivé jsou zatemňující rolety bez vrtání Itzala?

   Zatemňující rolety bez vrtání Itzala jsou testovány z hlediska trvanlivosti 7 000 otevřeními a zavřeními. Tím je zajištěna dlouhá životnost a spolehlivý provoz. Rám a textilie jsou vyrobeny ze stejně kvalitních materiálů jako ostatní produkty Itzala.

  • Jaké jsou výhody zatemňovacích rolet Itzala?

   Zatemňovací rolety Itzala pro střešní okna VELUX jsou levné, poskytují téměř úplné zatemnění a snadno se používají. Materiál je robustní, nečistoty odpuzující kombinace polyesteru a zatemňující pryže. Rolety sedí a pohybují se ve štíhlém hliníkovém rámu, který umožňuje jejich nastavení v různých polohách v okně. Zatemňovací rolety Itzala jsou kvalitní rolety, které jsou nabízeny za nižší cenu.

  • Jaké možnosti jsou k dispozici pro zatemňovací rolety Itzala?

   Zatemňovací rolety Itzala jsou k dispozici v 5 barvách a všechny nabízejí téměř úplné zatemnění. Zatemňovací rolety Itzala se ovládají manuálně.

  • Jaká je životnost zatemňovacích rolet Itzala?

   Trvanlivost zatemňovacích rolet Itzala je testována 7000krát otevřením a zavřením rolet. Tím je zajištěna dlouhá životnost a spolehlivá funkce. Rám a textilie jsou vyrobeny ze stejně kvalitních materiálů jako ostatní produkty Itzala. Na zatemňovací rolety Itzala zakoupené na webu ITZALA.CZ se vztahuje dvouletá záruka.

  • Jak se instaluje zatemňovací roleta Itzala?

   Instalace zatemňovací rolety Itzala do střešního okna je snadný úkol, který zvládne jedna osoba. Součástí balení jsou všechny potřebné montážní komponenty a uživatelsky přívětivý průvodce, který zajistí bezproblémovou instalaci.

  • Pro jaká střešní okna jsou vhodné zatemňovací rolety Itzala?

   Zatemňovací rolety Itzala jsou určeny výhradně pro střešní okna VELUX. Správnou velikost najdete pomocí konfigurátoru.

 • Všeobecné informace o roletách a žaluziích
  • Mohu kombinovat zcela zatemňující roletu s jinými roletami?

   Ano, zcela zatemňující roletu můžete kombinovat také s venkovními markýzami pro dodatečnou ochranu před horkem a sítěmi proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu. Upozorňujeme vás však, že nemůžete kombinovat rolety a žaluzie na elektrický pohon a na solární pohon.

  • Mohu kombinovat roletu duo s jinými roletami?

   Ano, roletu duo VELUX můžete kombinovat také s venkovními markýzami pro dodatečnou ochranu před horkem a sítěmi proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu. Upozorňujeme vás, že nemůžete kombinovat rolety a žaluzie na elektrický pohon a na solární pohon.

  • Mohu kombinovat venkovní markýzu s jinými roletami?

   Ano, venkovní markýzu můžete kombinovat s jakoukoli interiérovou roletou a žaluzií pro dodatečnou regulaci světla a komfort. Můžete rovněž přidat síť proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu. Upozorňujeme vás, že pokud zkombinujete venkovní markýzu s interiérovou roletou či žaluzií na solární pohon, bude schopnost solárního článku interiérové rolety dobíjet baterie omezena, nebo zcela eliminována . Upozorňujeme také, že nelze kombinovat rolety a žaluzie na elektrický pohon a na solární pohon.

  • Mohu kombinovat Dvojitě plisovaná roleta s jinými roletami?

   Ano, Dvojitě plisovaná roleta VELUX můžete kombinovat také s venkovními markýzami pro dodatečnou ochranu před horkem a sítěmi proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu. Upozorňujeme vás, že nemůžete kombinovat rolety a žaluzie na elektrický pohon a na solární pohon.

  • Mohu kombinovat plisovanou roletu s jinými roletami?

   Ano, plisovanou roletu můžete kombinovat také s venkovními markýzami VELUX pro dodatečnou ochranu před horkem a sítěmi proti hmyzu VELUX pro vytvoření prostředí bez hmyzu. Upozorňujeme vás, že nemůžete kombinovat rolety a žaluzie na elektrický pohon a na solární pohon.

  • Mohu kombinovat zastiňovací roletu s jinými roletami?

   Ano, zastiňovací roletu můžete kombinovat s venkovními markýzami pro dodatečnou ochranu před horkem a sítěmi proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu. Upozorňujeme vás však, že nemůžete kombinovat rolety a žaluzie na elektrický pohon a na solární pohon.

  • Mohu kombinovat lamelovou žaluzii s jinými roletami?

   Ano, lamelovou žaluzii můžete kombinovat také s venkovními markýzami pro dodatečnou ochranu před horkem a sítěmi proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu. Upozorňujeme vás však, že nemůžete kombinovat rolety a žaluzie na elektrický pohon a na solární pohon.

  • Mohu kombinovat zcela zatemňující roletu a venkovní markýzu s jinými roletami a žaluziemi VELUX?

   Ano, zcela zatemňující rolety a venkovní markýzy VELUX můžete kombinovat se sítí proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu.

  • Mohu kombinovat Dvojitě plisovaná roleta a venkovní markýzu s jinými roletami a žaluziemi VELUX?

   Ano, Dvojitě plisovaná roleta a venkovní markýzy VELUX můžete kombinovat se sítí proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu.

  • Mohu kombinovat síť proti hmyzu s některou roletou či žaluzií VELUX?

   Síť proti hmyzu VELUX můžete kombinovat se všemi interiérovými roletami a žaluziemi VELUX pro dodatečnou regulaci světla. Síť proti hmyzu můžete také kombinovat s venkovními markýzami a venkovními roletami VELUX pro dodatečnou tepelnou ochranu. Síť proti hmyzu VELUX se instaluje na stěnu v interiéru, nikoli přímo na okno. V případě, že máte nainstalovanou jinou roletu, můžete ji bez problémů podle potřeby srolovat nebo vyrolovat a také otevírat a zavírat okno. Pokud máte manuálně ovládané okno anebo roletu, musí se síť proti hmyzu při otevírání a zavírání okna srolovat.

   Pokud máte okno se středovým čepem, doporučujeme, abyste zajistili okno v otevřené nebo zavřené poloze pomocí zarážky, abyste zabránili poškození okna nebo sítě proti hmyzu.

  • Mohu kombinovat venkovní roletu a venkovní markýzu s jinými roletami a žaluziemi VELUX?

   Ano, venkovní rolety a venkovní markýzy VELUX můžete kombinovat také se sítí proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu.

  • Jak trvanlivé jsou rolety Itzala?

   Testováno na dlouhou životnost. Každá roleta je testována 7 000krát na spolehlivost a trvanlivost.

  • Jak trvanlivé jsou rolety VELUX?

   Testováno na dlouhou životnost. Každá roleta je testována 10 000krát na spolehlivost a trvanlivost.

  • Je lehká venkovní roletavhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Lehká venkovní roleta VELUX zachytí sluneční paprsky dříve, než dopadnou na okenní tabuli. Pomáhají v místnosti udržovat chládek v teplých a slunečných dnech. Odolná, lehká a nahusto tkaná látka zajišťuje zatemnění, aby se vám v noci lépe spalo. Moderní design ideálně ladí se střechou. Nechybí ani předem spárovaný ovládací spínač, který vám nabídne snadnou obsluhu a rychlou a bezproblémovou montáž.

  • Je zcela zatemňující roleta vhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Zcela zatemňující rolety jsou vyrobeny z neprůsvitné látky, která účinně brání pronikání světla dovnitř. Pomáhají zaručit zdravý spánek v noci nebo osvěžující zdřímnutí během dne. Doporučují se tedy do ložnic a dětských pokojů. Jsou také dokonalým řešením pro domácí kila a pokoje pro hosty.

  • Je roleta duo vhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Roleta duo VELUX je kombinací klasické zcela zatemňující rolety VELUX a plisované rolety, která se připojí ke spodní části zcela zatemňující rolety. Díky roletě duo snadno zabráníte proniknutí takového množství světla, jaké potřebujete odstranit; zbytek světla, které se do místnosti dostane, pak s pomocí polopropustné plisované rolety rozptýlíte. Roleta duo VELUX je ideálním řešením pro každou místnost, v níž potřebujete flexibilitu zcela zatemňující rolety v kombinaci s tlumenějším, měkčím světlem, které vytváří plisovaná roleta, tedy v místnostech, kde se vaše potřeby mohou lišit podle denní doby, například v ložnicích, dětských pokojích, obývacích pokojích a místnostech s televizí. Skvěle se také hodí do pokojů pro hosty a pracoven.

  • Je venkovní markýza vhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Hlavním účelem venkovní markýzy je tepelná ochrana. Jedná se o venkovní roletu, která blokuje přímé sluneční paprsky a může významně redukovat přístup tepla. Venkovní markýzy jsou vyrobeny ze síťoviny odolávající vlivům počasí pro dlouhou životnost. Doporučujeme je o všech místností, kde byste rádi snížili teplo a zvýšili komfort.

  • Je Dvojitě plisovaná roleta vhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Dvojitě plisovaná roleta VELUX je vyrobena z dvojitě plisované látky s hliníkovou plástvovou strukturou na vnitřní straně, která účinně blokuje pronikající světlo. Mimoto zvyšuje izolační účinek okna a zlepšuje vnitřní klima. Díky tomu a také díky elegantnímu vzhledu a flexibilnímu polohování jsou tyto rolety ideálním řešením pro ložnice a obývací pokoje.

  • Je síť proti hmyzu vhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Síť proti hmyzu VELUX zajistí, že všichni nežádoucí hosté v podobě much a dalšího hmyzu zůstanou pěkně venku, a zároveň vám dopřeje požitek z čerstvého vzduchu proudícího otevřeným střešním oknem. Síť proti hmyzu se instaluje přímo na zeď. Je vyrobena z trvanlivé transparentní sítě, která se snadno čistí a nebrání ve výhledu ani pronikání světla dovnitř. Když ji nepoužíváte, úhledně ji zarolujete do elegantního horního krytu. Síť proti hmyzu doporučujeme do všech místností, které byste chtěli mít dobře větrané a bez hmyzu.

  • Je plisovaná roleta vhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Plisovaná roleta VELUX je vyrobena z průsvitné polyesterové látky, která jemně rozptyluje světlo pronikající dovnitř, a přitom v místnosti působí jako dekorativní prvek – zejména pak tzv. létající roleta s manuálním ovládáním, která není upevněna ani v horní, ani v dolní části okna. Díky tomu máte ještě větší možnosti regulovat svůj výhled a množství světla pronikajícího dovnitř. Tato roleta také vytváří barevné a originální světelné efekty, díky nimž získává místnost šmrnc. Plisované rolety doporučujeme do obývacích pokojů a jídelen, ale skvěle se hodí také do pracoven a vstupních hal. Plisovaná roleta je vyrobena speciálně pro střešní okna VELUX.

  • Je zastiňovací roleta vhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Pokud hledáte cenově dostupný způsob, jak si zajistit základní soukromí a přitom vpustit přirozené světlo do místnosti, pak je zastiňovací roleta tím pravým řešením . Zastiňovací rolety jsou vyrobeny z průsvitné polyesterové látky, která v různých stupních rozptyluje světlo pronikající dovnitř v různých stupních podle barvy rolety. Díky tomu je zastiňovací roleta velmi dekorativní a pomáhá vytvořit v místnosti harmonické světlo. Zastiňovací rolety velmi doporučujeme do obývacích pokojů a jídelen, ale skvěle se hodí i do pracoven, vstupních hal a dětských pokojů.

  • Je lamelová žaluzie vhodným řešením pro můj pokoj a mé potřeby?

   Lamelové žaluzie jsou vyrobeny z lakových hliníkových lamel, díky nimž můžete nastavit množství a také směr světla pronikajícího dovnitř. Vytvářejí vám tak doma nádherné světelné efekty. Lamelové žaluzie jsou odolné proti vodě a ušpinění a snadno se čistí. Díky tomu jsou ideálním řešením do kuchyní, koupelen a dalších místností, kde je vysoká vlhkost. Vzhledem k tomu, že s lamelovými žaluziemi můžete snadno regulovat světlo v místnosti, skvěle se hodí také do obývacích pokojů a jídelen, vstupních hal a dětských pokojů.

  • Kdy zvolit kombinaci rolety pro úsporu energie a venkovní markýzy (FOP)?

   Vyberte si řešení VELUX 2-v-1 – roletu pro úsporu energie a venkovní markýzu – pokud chcete svobodu a flexibilitu. Roleta pro úsporu energie působí v místnosti jako elegantní prvek a v kombinaci s venkovní markýzou zablokuje světlo a zároveň zvýší izolační účinek okna, a tak působí jako tepelná ochrana. Tím se vytváří lepší vnitřní klima.

  • Kdy zvolit kombinaci zastiňovací rolety a venkovní markýzy (ROP)?

   Řešení rolet VELUX 2-v-1 se zastiňovací roletou a venkovní markýzou je velmi flexibilní. Zastiňovací roleta je vyrobena z průsvitné látky, která zjemňuje světlo pronikající dovnitř – je zajímavou cestou k dosažení základního soukromí při současném zajištění přirozeného světla v místnosti. Venkovní markýza brání pronikání přímých slunečních paprsků a účinně redukuje množství tepla v místnosti. Tyto dvě rolety mohou být ovládány nezávisle a tím se stávají jedním z našich nejflexibilnějších řešení.

  • Kdy zvolit venkovní markýzu Itzala?

   I v zimě se mohou střešní okna nepříjemně rozpálit, ale venkovní markýza Itzala tento problém řeší zastíněním skla zvenku. Venkovní markýza snižuje množství vnikajícího tepla a zastaví sluneční paprsky dříve, než dopadnou na okenní tabuli. Také příjemně rozptyluje světlo pronikající dovnitř. Pevná markýza ze skelného vlákna potažená PVC je odolná proti hnilobě a ušpinění a lze ji používat pro ztlumení dešťových kapek při lijáku před jejich dopadem na okenní tabuli. Když ji zrovna nepoužíváte, můžete ji diskrétně uložit a chránit uvnitř ochranného krytu na okně. Venkovní markýza Itzala je dostupná pro střešní okna VELUX. Upozorňujeme, že venkovní markýza Itzala není kompatibilní se střešními okny VELUX INTEGRA® (elektricky poháněná střešní okna).

  • Kdy zvolit zcela zatemňující roletu Itzala?

   Zcela zatemňující roleta Itzala je dostupná pro střešní okna VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea a je skvělým řešením, pokud chcete zablokovat světlo pronikající dovnitř. Roleta je vyrobena z trvanlivé a nečistotám odolné kombinace polyesterové a zatemňující pryžové tkaniny. Pohybuje se v tenkém hliníkovém rámu, který umožňuje spoustu poloh rolety.

  • Kdy zvolit zastiňovací roletu Itzala?

   Zastiňovací roleta Itzala je cenově dostupným kvalitním řešením. V nabídce je v temně modré a béžové barvě. Roleta má odolný roletový mechanismus a okenní klip pro tři polohy. Je vyrobena z polyesterové tkaniny pro dlouhou životnost. Sháníte do svého okna co možná nejlevnější roletu? V tom případě by zastiňovací roleta Itzala měla být tou správnou volbou. Roleta je dostupná pro střešní okna značky VELUX, RoofLITE, Dakstra, FAKRO, Keylite a Dakea

  • Kdy zvolit lamelovou žaluzii Itzala?

   Lamelová žaluzie Itzala je vhodná do střešních oken VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea. Žaluzie zajišťuje skvělou regulaci slunečního světla s klasickým a stylovým efektem lamelové žaluzie, k níž se designéři a architekti stále vrací. To vše za velmi nízkou cenu. Žaluzie je bílá a má elegantní systém ovládání bez provázků. Díky lakovaným hliníkovým lamelám jsou ideálním řešením pro vlhké prostředí, například kuchyně a koupelny.

  • Kdy zvolit venkovní markýzu VELUX?

   Venkovní markýza VELUX je externí roleta, která dokáže dokonale odrazit ostré sluneční světlo a teplo ještě dříve, než dopadne na okenní tabuli vašeho střešního okna. Pokud ji zrovna nepoužíváte, je diskrétně schována v horním krytu. Když ji roztáhnete až ke spodní části okenního rámu, odřízne poloprůsvitná látka přímé sluneční paprsky a účinně redukuje teplo v místnosti – a přesto umožňuje výhled ven. Roleta může mít na okně jakoukoli polohu a lze ji používat i při otevřeném okně. Venkovní markýzy jsou tedy ideálním řešení pro místnosti, ve kterých požadujete účinnou tepelnou ochranu, výhled a denní světlo zároveň.

  • Kdy zvolit zcela zatemňující roletu VELUX?

   Zcela zatemňující roleta VELUX je vyrobena speciálně pro originální střešní okna VELUX. Zajišťuje 100% zatemnění ve dne i v noci. Na zadní straně má reflexní hliníkový povlak, který v létě odráží teplo způsobované slunečním svitem a v zimě zase uchovává teplo v místnosti. Roleta může mít na okně jakoukoli polohu. Je zasazena v úzkých hliníkových horních a bočních drážkách, které jsou uvnitř natřeny na černo. To brání pronikání světla kolem okrajů. Zcela zatemňující rolety jsou ideální pro použití v ložnicích, dětských pokojích, domácích kinech a v místnostech, kde vás obtěžují blikající pouliční lampy, světla projíždějících vozidel nebo kde jen chcete regulovat světlo pronikající dovnitř nebo redukovat zvyšování tepla a tepelné ztráty.

  • Kdy zvolit zastiňující roletu VELUX?

   Zastiňující rolety VELUX zajišťují základní soukromí a přitom umožňují pronikání přirozeného světla dovnitř. Zastiňovací roleta se pohybuje v hliníkových bočních drážkách a na okně může mít jakoukoli polohu. Zastiňovací roleta je účinným a praktickým řešením, které nabízí ochranu a dobrý výhled. Zastiňovací rolety se tedy skvěle hodí pro obývací pokoje, pracovny, dětské pokoje a další místnosti, kde požadujete základní soukromí a schopnost rozptýlit světlo. Zastiňovací roleta je vyrobena speciálně pro originální střešní okna VELUX.

  • Kdy zvolit lamelovou žaluzii VELUX?

   Lamelová žaluzie VELUX vám dává naprostou kontrolu nad světlem, protože lamely nemají žádné otvory a můžete je naklápět, jak potřebujete – a to dokonce i při otevřeném okně. Lamelová žaluzie je optimálním řešení pro místnosti, kde chcete regulovat množství a směr světla pronikajícího dovnitř – ve skutečnosti je pravděpodobně jedním z nejflexibilnějších řešení zastínění, která jsou k dostání. Při úplném zatažení má vysokou schopnost zatemnění. Když je lamelová žaluzie otevřená, dokáže díky svému jedinečnému naklápěcímu mechanismu poskytnout celou škálu světelných efektů.

   Lamelové žaluzie jsou vyrobeny s tenkými bočními drážkami, proto se velmi snadno otírají, a jsou tudíž ideálním řešení pro každou místnost v domě, kde je vysoká vlhkost, jako jsou kuchyně a koupelny. Chcete-li ještě tepelnou ochranu, můžete lamelovou žaluzii kombinovat s venkovní markýzou VELUX. Žaluzie je v nabídce v 2 klasických barvách a je vyrobena speciálně pro střešní VELUX.

  • Mohu kombinovat zcela zatemňující roletu s jinými roletami?

   Ano, zcela zatemňující roletu můžete kombinovat také s venkovními markýzami pro dodatečnou ochranu před horkem a sítěmi proti hmyzu pro vytvoření prostředí bez hmyzu. Upozorňujeme vás však, že nemůžete kombinovat rolety a žaluzie na elektrický pohon a na solární pohon.

  • Kdy zvolit plisovanou roletu?

   Plisovaná roleta VELUX je skvělou cestou k regulaci množství denního světla v místnosti. Roleta má drážky nahoře a po stranách, které jsou dostupné v hliníkové a bílé barvě, a umožňuje vytvářet barevné a originální světelné efekty, které slouží jako doplněk k nábytku a dekoracím. S plisovanou roletou také snadno regulujete množství denního světla pronikajícího dovnitř, protože ji lze nastavit do polohy kdekoli na okně. Není totiž upevněna ani nahoře, ani dole. Je to tzv. „létající“ roleta. Zajišťuje základní soukromí a větší možnost regulace světla. Díky tomu je ideální pro použití v obývacích pokojích a jídelnách.

  • Kdy zvolit roletu duo?

   Roleta duo VELUX je zcela zatemňující a plisovaná roleta v jednom. Zcela zatemňující roleta je vyrobena z polyesteru odolného proti ušpinění. Na zadní straně má speciální hliníkový povlak, který odráží teplo. Díky tomu v zimě zůstává teplo v místnosti a v létě je horko způsobené slunečním svitem odráženo pryč. Plisovaná roleta, která je připevněna ke spodní části zcela zatemňující rolety, vám umožňuje regulaci světla pronikajícího dovnitř. Roleta duo VELUX se dvěma roletami v jedné je ideálním řešení pro všechny místnosti, kde vyžadujete flexibilitu zcela zatemňující rolety v kombinaci s tlumenějším, měkčím světlem, které vytváří plisovaná roleta – například v ložnicích a místnostech s televizí. Roleta duo je vyrobena speciálně pro střešní okna VELUX.

  • Kdy zvolit Dvojitě plisovaná roleta?

   Dvojitě plisovaná roleta VELUX v sobě spojují elegantní vzhled klasické plisované rolety a izolační schopnosti hliníkového povlaku. Dvojitě plisovaná roleta zajišťuje efekt tlumení světla a v zimě udržuje teplo v místnosti. Lze ji na okně nastavit do jakékoli polohy, zvyšuje komfort a teplotu v místnosti a je skvělou cestou k tomu, aby váš domov byl energeticky účinnější. Dvojitě plisovaná roleta se skvěle hodí do ložnic. Dvojitě plisovaná roleta je vyrobena speciálně pro střešní okna VELUX.

  • Co musím vzít v úvahu, když uvažuji o zakoupení sítě proti hmyzu VELUX?

   Síť proti hmyzu VELUX je určena hlavně k tomu, aby všichni nežádoucí hosté v podobě much a dalšího hmyzu zůstali pěkně venku, a zároveň aby vám dopřála požitek z čerstvého vzduchu proudícího otevřeným střešním oknem. Síť proti hmyzu VELUX zakrývá celou plochu okna a je vyrobena z trvanlivé transparentní sítě, která nebrání ve výhledu. Při výběru sítě proti hmyzu VELUX si tedy musíte vzít v úvahu dvě věci.

   1. Budete potřebovat dodatečnou roletu, pokud chcete regulovat množství denního světla pronikajícího do místnosti. Sítě proti hmyzu VELUX je možné jednoduše kombinovat s roletami VELUX pro regulaci denního světla.

   2. Síť proti hmyzu VELUX se instaluje na stěnu v interiéru, nikoli přímo na okno. Až budete objednávat síť proti hmyzu, pak pro zjištění správného rozměru sítě změřte šířku okenního otvoru na interiérové stěně. Sítě proti hmyzu jsou dostupné v různých šířkách a v následujících třech výškách: 1600 mm, 2000 mm and 2400 mm. Výšku, nikoli však šířku, je možné upravit. Pokud máte okno se svislými prvky, budete potřebovat dvě sítě proti hmyzu. Upozornění: Ve většině případů budete muset síť proti hmyzu oříznout, abyste ji přizpůsobili velikosti okenního otvoru. Společně s výrobkem obdržíte i příslušné pokyny.

 • Vrácení výrobků a záruka
  • Jakou záruku poskytujete na výrobky Itzala/VELUX?

   Altaterra Ltd. poskytuje tříletou záruku na výrobky značky VELUX a dvouletou záruku na výrobky značky Itzala prodávané prostřednictvím tohoto e-shopu. Tato záruka nemá žádný vliv na vaše zákonná práva.

   Pokud budete muset do tří let od zakoupení výrobků značky VELUX a do dvou let od zakoupení výrobků značky Itzala vrátit tyto výrobky kvůli výrobní vadě, přečtete si postup vrácení zde.

  • Obdržel/a jsem vadné výrobky – co mám dělat?

   Pokud chcete vrátit vadný výrobek, musíte nás kontaktovat na e-mailové adrese customerservices@itzala.com.

   Při vrácení poškozeného nebo vadného zboží budete muset uvést číslo potvrzení objednávky a připojit co nejvíce informací o povaze závady/poškození. To nám pomůže váš požadavek co nejrychleji. Také požádáme o fotografie, pokud je můžete pořídit, abychom mohli vaši stížnost ověřit. Číslo potvrzení objednávky je uvedeno v potvrzovacím e-mailu, který jste obdrželi po zakoupení zboží v e-shopu.

   Bez čísla potvrzení objednávky společnost Itzala nemůže provést vrácení peněz ani náhradu výrobku. Zákazník má odpovědnost poskytnout doklady o tom, že záruční lhůta ještě nevypršela.

   Vadný výrobek (výrobky) vyzvedne náš přepravce, společnost DHL.
   Společnost DHL vás nejdříve kontaktuje, potom zboží vyzvedne na vámi specifikované adrese a výrobky odešle výrobci. Všechny náklady související s vrácením vadného zboží hradí společnost Itzala.

  • Objednal/a jsem nesprávný výrobek – co mám dělat?

   Podle toho, kolik času uplynulo, můžete buď zrušit objednávku, nebo vrátit zakoupené výrobky (nebo zatelefonovat/kontaktovat zákaznické služby a požádat o změnu objednávky).

   Zrušení nákupu do 24 hodin
   Svůj nákup můžete zrušit do 24 hodin po zadání objednávky. O svém přání zrušit objednávku a vrátit objednané zboží nás budete muset informovat zasláním e-mailu na adresu customerservices@Itzala.com. Po uplynutí 24 hodin nemůžeme zaručit, že vaše objednávka nebyla odeslána, a proto budete muset dodržet postup „Zrušení nákupu do 14 dnů“. Až budete žádat o storno, uveďte číslo potvrzení objednávky zapsané v potvrzovacím e-mailu, který jste dostali po zakoupení zboží v e-shopu.

   Zrušení nákupu a vrácení zakoupeného zboží do 14 dnů
   Pokud nákupu litujete, můžete výrobky ve stanovené lhůtě vrátit. O svém přání zrušit objednávku a vrátit objednané zboží nás budete muset informovat písemně nebo zasláním e-mailu na adresu customerservices@Itzala.com. Poznamenáme si, zda jsme vaši žádost o storno obdrželi do 14 dnů od dodání zboží. Až budete rušit nákup, uveďte číslo potvrzení objednávky zapsané v potvrzovacím e-mailu, který jste dostali po zakoupení zboží v e-shopu.

   Více informací o zásadách týkajících se vrácení zboží a vrácení peněz najdete na tomto odkazu. Pokud máte k našim zásadám ohledně vrácení zboží jakékoli další dotazy, kontaktujte nás e-mailem na adrese: customerservices@Itzala.com.

  • Jak mám vrátit výrobky?

   1) Vrátit můžete pouze roletu, která ještě nebyla namontována

   2) Roletu musíte vrátit v originálním obalu. Obal musí být řádně zalepen a uzavřen. Různé díly, které jsou dodávány s roletou, například šrouby, musí být uloženy do originálních sáčků. Před vrácením zboží se ujistěte, že v balení nejsou žádné volně ložené součásti.

   Pokud tyto požadavky nebudou splněny, bude roleta považována za „prodanou“ a žádná výměna ani vrácení peněz nebudou provedeny. Důrazně doporučujeme, abyste využili možnost doporučené zásilky, cenného balíku nebo jiného zabezpečeného způsobu dodání. Dokud neobdržíte dobropis na vrácené zboží, ponechte si podací lístek. Nemůžeme nést odpovědnost za to, že nám vrácené zboží nebylo doručeno.

 • Platba, ceny a slevy
  • Můžete nabídnou dodatečnou slevu pro hromadnou objednávku?

   Ne. Výrobky Itzala vyrábíme ve velkém, a díky tomu udržujeme ceny tak nízko. Ceny u výrobků VELUX už jsou o 19 % nižší, než kdybyste si je koupili přímo od společnosti VELUX.

  • Jak se dozvím cenu požadované rolety?

   Ceny se liší podle typu okna, vybrané rolety, barvy atd. Pro zjištění správné ceny budete muset provést celý proces výběru rolety. Rádi bychom vás však upozornili, že v e-shopu ušetříte 19 % z katalogové ceny VELUX na všechny rolety a žaluzie VELUX a že rolety Itzala jsou cenově dostupnou alternativou originálních rolet VELUX. Další informace o mezinárodních dodávkách najdete v sekci mezinárodní dodávky.

  • Jaké možnosti platby nabízíte?

   Platbu můžete provádět kartou VISA, VISA Electron, MASTERCARD. Požádáme vás o odeslání čísla platební karty, data její platnosti a trojmístného bezpečnostního kódu. Tyto informace odešleme s vysokou úrovní šifrování přímo do banky pro ověření platnosti vaší platební či debetní karty. Po schválení vaší karty vám prostřednictvím e-mailu zašleme potvrzení objednávky. Platba bude z vaší platební či debetní karty provedena v den, kdy vám odešleme objednané zboží.

  • Zdá se, že váš systém nepřijímá mou platební kartu – co mám dělat?

   Platbu v tomto e-shopu můžete provádět kartou VISA, VISA Electron, MASTERCARD. Pokud nedisponujete některou z uvedených možností platby, nebudete moci v našem e-shopu nic zakoupit. Snažíte-li se platit některou z těchto možností a vaše platební karta je zamítnuta, je to možná proto, že jste zadali nesprávné číslo karty, datum platnosti nebo bezpečnostní kód. Jsou-li vaše údaje správné a přesto se stále objevuje chybové hlášení, kontaktujte laskavě svou banku nebo finanční instituci.

  • Je platba ve vašem e-shopu bezpečná?

   Ano, v tomto e-shopu můžete nakupovat bez obav, protože jsme učinili veškerá bezpečnostní opatření, která můžete očekávat od uznávaného evropského výrobce.

   Během nákupu jste přesměrováni na nás zabezpečený server, který zpracovává všechny vaše citlivé údaje, včetně údajů o platební kartě. Tento server povoluje šifrování Secure Sockets Layer (SSL) mezi vaším prohlížečem a námi, aby nedošlo k nežádoucímu zachycení dat. Váš prohlížeč zobrazí v dolní části stránky zámek a adresa internetových stránek bude začínat písmeny „https“. Obojí znamená, že jste dorazili na zabezpečený server.

   Certifikát našeho serveru je vystaven certifikační autoritou Verisign, která je jednou z největších na světě. Platnost našeho certifikátu si můžete ověřit v reálném čase na internetových stránkách VeriSign kliknutím na VeriSign Secured Seal.

 • Montáž rolety nebo žaluzie
  • Můžete mi pomoci najít návod k montáži

   Pokud hledáte konkrétní návod k montáži, měli byste ho najít na stránkách příslušného výrobku. Můžete také přejít na naše stránky Montáž, kde najdete návod k montáži pro všechny výrobky, které uvádíme a prodáváme v e-shopu. Návod je k dispozici ve formátu PDF a u některých výrobků máme také instruktážní video.

  • Jak snadná je montáž rolet a žaluzií?

   Montáž roleta a žaluzií VELUX je velmi snadná díky unikátnímu systému Pick&Click!®. Pod každým popisem výrobku VELUX najdete jednoduchý montážní návod, nebo můžete přejít přímo na stránku Montáž, kde najdete návod k montáži pro všechny výrobky uvedené a prodávané v e-shopu. Návod je k dispozici ve formátu PDF a u některých výrobků je také instruktážní video.

  • Liší se snad nějak montáž rolet Itzala a VELUX?

   Ano. Systém Pick&Click!® je dostupný pouze pro střešní okna VELUX a rolety a žaluzie VELUX.

  • Nemám okna značky VELUX, mohu přesto nainstalovat roletu nebo žaluzii VELUX?

   Ne. Pro zaručení dokonalého osazení se rolety VELUX vyrábějí výlučně pro střešní okna VELUX. Pokud máte střešní okno vyrobené firmou FAKRO, RoofLITE, Dakstra nebo Keylite, můžete v e-shopu zakoupit rolety Itzala, které do vašeho okna padnou. Pokud vaše střešní okno vyrobil jiný výrobce, budete muset příslušného výrobce kontaktovat a požádat o další informace.

 • Různé
  • Máte rolety a žaluzie pro svislá střešní okna a okna v plochých střechách? 

   Společnost VELUX nabízí rolety a žaluzie do oken VELUX pro ploché střechy a také pro vertikální doplňková okna pro střešní okna VELUX, ale my takové výrobky v našem e-shopu bohužel nemáme v nabídce.

  • Nabízíte rolety na míru?

   Společnost VELUX nabízí mnoho barev a vzorů pro nejrůznější druhy rolet a oken, ale my zakázkové rolety nevyrábíme.

  • Jak zjistím značku a velikost svého okna?

   Pro zjištění značky, typu a velikosti okna, které už máte doma nainstalované, se podívejte na referenční číslo na štítku okna v horní části okna. Vzhled štítků se liší podle modelu okna. Pro ilustraci a objasnění údajů na štítku okna VELUX se podívejte zde. Nebo použijte tuto velikostní tabulku pro identifikaci kódu vašeho střešního okna VELUX.

   Rolety a žaluzie Itzala se hodí nejen do střešních oken VELUX a FAKRO, ale také do oken Keylite, Dakstra a RoofLITE. Okna Keylite však velikost na identifikačním štítku nemají. Společnost Keylite používá výrobní číslo. Budete muset změřit rozměr vnitřní okenní tabule a pro zjištění správného kódu použít tuto tabulku.

  • Jak mohu roletu čistit?

   Přesný postup čištění je samozřejmě závislý na vybraném typu rolety. Nicméně většina rolet a žaluzií VELUX je vyrobena z trvanlivé tkaniny odpuzující nečistoty a lze je snadno čistit vlhkým hadříkem. Návod na čištění obdržíte současně s vlastním výrobkem.

  • Dodáváte vzorky látek na rolety?

   Ano, ale pouze pro rolety a žaluzie VELUX. Vzorky rolety mohou být při rozhodování velmi užitečné. Najdete je na stránce se vzorky látek.

  • Jsou vaše rolety VELUX originálními roletami?

   Ano, společnost Roofblinds.co.uk, která obchoduje pod názvem Altaterra Ltd., je autorizovaným prodejcem značky VELUX. Naše rolety a žaluzie VELUX jsou originální a dodávané přímo společností VELUX.

  • Máte rolety pro okna Roto?

   Ne. Nabízíme originální rolety a žaluzie VELUX pro střešní okna VELUX a rolety Itzala pro střešní okna vyrobená společností VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea.

  • Se kterými okny jsou vaše rolety Itzala kompatibilní?

   Rolety Itzala jsou kompatibilní s okny vyrobenými společností VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea. Nicméně venkovní markýza Itzala je kompatibilní pouze se střešními okny VELUX.

  • Se kterými okny jsou vaše rolety Itzala kompatibilní?

   Rolety Itzala jsou kompatibilní s okny vyrobenými společností VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea. Nicméně venkovní markýza Itzala je kompatibilní pouze se střešními okny VELUX.

 • Příslušenství pro obtížně dostupná místa a bezpečnost
  • Adaptery

   Pokud máte ovládání pomocí tyče a chtěli byste ji používat k otvírání a zavírání rolety či žaluzie, doporučujeme vám připevnit ji k adaptéru ve spodní části rolety. Nezapomeňte, že samostatný adaptér žádáte pro každou roletu.

  • Omezovač otevření s klíčem

   S omezovačem otevření (snadno namontovatelná zarážka) můžete regulovat, jako hodně lze vaše střešní okno VELUX otevřít. Je to velmi praktické, pokud máte doma děti. Pomocí speciálního klíče můžete okno uvolnit pro mytí. I s nainstalovaným omezovačem můžete okno otevřít a zajistit tak větrání. Upozorňujeme, že omezovač nelze používat pro výklopně-kyvné nouzové střešní výlezy VELUX: GPL, GPU, GHL, GHU.

  • Bezpečnostní zámek

   Zvažujete-li zvýšení bezpečnosti domova, můžete si zakoupit bezpečnostní zámek na okna. Po namontování bezpečnostního zámku nebude možné otevřít okenní křídlo, ale ventilační funkce okna bude zachována. Ocelový bezpečnostní zámek se hodí pro celou aktuální řadu standardních střešních oken VELUX (s výjimkou GPU/GPL). Zámek snadno namontujete do okenního rámu sami.

  • Ovládací tyče

   Pokud na střešní okno VELUX obtížně dosáhnete, můžete si koupit teleskopickou tyč 100-180 cm (díky níž budete moci otevírat střešní okna VELUX se středovým čepem GGL a GGU). Pokud tato tyč není dostatečně dlouhá, je v nabídce k zakoupení dodatečný 100cm nástavec.

 • Rolety Itzala versus rolety VELUX
  • Jaký je nejvýraznější rozdíl mezi zcela zatemňujícími roletami Itzala a VELUX?

   Zcela zatemňující rolety VELUX jsou rolety nejvyšší kvality, které poskytují 100% zatemnění – ať už v noci, nebo ve dne –, a také účinnou tepelnou ochranu. Zcela zatemňující rolety VELUX jsou vyrobeny z polyesteru odolného proti ušpinění. Na zadní straně mají speciální hliníkový povlak, který odráží teplo. Díky tomu v zimě zůstává teplo v místnosti a v létě je horko způsobené slunečním svitem odráženo pryč. Dodávají se v široké škále barev, se vzorem nebo bez vzoru, a můžete si vybrat buď řadu s manuálním ovládáním, nebo řadu na dálkové ovládání. Roleta se pohybuje v úzkých hliníkových drážkách nahoře a po stranách a lze je na okně umístit do jakékoli polohy. Boční drážky jsou uvnitř natřeny na černo, aby se zabránilo pronikání světla podél okrajů. Zcela zatemňující rolety VELUX zakoupené přes internetový obchod VELUX mají tříletou záruku.

   Zcela zatemňující rolety Itzala jsou kvalitní rolety, které můžeme nabízet za nižší cenu, protože je vyrábíme ve velkém. Poskytuje téměř úplné zatemnění a velmi snadno se používá. Látka je trvanlivou a nečistotám odolnou kombinací polyesteru a zatemňující pryže. Rolety Itzala jsou v nabídce ve třech různých barvách. Roleta je uchycena a pohybuje se v úzkém hliníkovém rámu, který umožňuje řadu poloh. Zcela zatemňující rolety Itzala zakoupené přes internetový obchod VELUX mají dvouletou záruku.

  • Jaký je nejvýraznější rozdíl mezi lamelovými žaluziemi Itzala a VELUX?

   Lamelové žaluzie Itzala a VELUX se snadno čistí a skvěle se hodí do kuchyní a koupelen, kde může být velká vlhkost.

   S lamelovými žaluziemi VELUX můžete regulovat množství světla pronikajícího do místnosti – a to dokonce i při otevřeném okně. Lamely nemají žádné otvory, takže se do místnosti nedostane žádné nežádoucí světlo. Můžete si vybrat z devíti klasických barev, a také se můžete rozhodnout pro žaluzie s manuálním nebo dálkovým ovládáním. Posuvný jezdec na manuálně ovládané žaluzii je možné umístit do preferované provozní výšky. Lamelová žaluzie VELUX se prodává s tříletou zárukou.

   Lamelové žaluzie od společnosti Itzala jsou kvalitní žaluzie, díky nimž můžete nastavit množství a také směr světla v místnosti. V nabídce jsou v bílé barvě a mají systém ovládání bez provázků. Lamelové žaluzie Itzala zakoupené přes internetový obchod mají dvouletou záruku.

  • Jaký je nejvýraznější rozdíl mezi zastiňovacími roletami Itzala a VELUX?

   Zastiňovací roleta VELUX je v nabídce v 37 různých barvách a vzorech. Má systém plynulého polohování, to znamená, že ji lze na okně umístit do jakékoli polohy. Zastiňovací rolety VELUX nabízíme ve verzi s manuálním ovládáním a s dálkovým ovládáním. Zastiňovací rolety VELUX s manuálním ovládáním s ovládací lištou a rolety VELUX s dálkovým ovládáním se pohybují v bočních drážkách vyrobených z eloxovaného hliníku. Tyto drážky zajišťují bezproblémový chod, libovolné polohování rolety a brání pronikání světla kolem okrajů. Manuálně ovládané zastiňovací rolety VELUX s háčky se dodávají bez lišty nahoře a po stranách a lze je umístit do tří různých výšek. Zastiňovací roleta VELUX se prodává s tříletou zárukou.

   Zastiňovací roleta Itzala je cenově dostupným kvalitním řešením nabízeným ve dvou barvách: v temně modré a béžové. Roleta má odolný roletový mechanismus a okenní klip pro tři polohy. Zastiňovací rolety Itzala zakoupené přes internetový obchod mají dvouletou záruku.

  • Jaký je nejvýraznější rozdíl mezi zastiňovacími roletami Itzala a VELUX?

   Zastiňovací roleta VELUX je v nabídce v 37 různých barvách a vzorech. Má systém plynulého polohování, to znamená, že ji lze na okně umístit do jakékoli polohy. Zastiňovací rolety VELUX nabízíme ve verzi s manuálním ovládáním a s dálkovým ovládáním. Zastiňovací rolety VELUX s manuálním ovládáním s ovládací lištou a rolety VELUX s dálkovým ovládáním se pohybují v bočních drážkách vyrobených z eloxovaného hliníku. Tyto drážky zajišťují bezproblémový chod, libovolné polohování rolety a brání pronikání světla kolem okrajů. Manuálně ovládané zastiňovací rolety VELUX s háčky se dodávají bez lišty nahoře a po stranách a lze je umístit do tří různých výšek. Zastiňovací roleta VELUX se prodává s tříletou zárukou.

   Zastiňovací roleta Itzala je cenově dostupným kvalitním řešením nabízeným ve dvou barvách: v temně modré a béžové. Roleta má odolný roletový mechanismus a okenní klip pro tři polohy. Zastiňovací rolety Itzala zakoupené přes internetový obchod mají dvouletou záruku.

  • Jaký je nejvýraznější rozdíl mezi venkovními markýzami Itzala a VELUX?

   Venkovní markýzy Itzala a VELUX redukují množství tepla v místnosti a zároveň rozptylují světlo pronikající dovnitř. Venkovní markýza účinně redukuje množství tepla v místnosti omezováním množství přímého slunečního světla. Mohou také tlumit hluk způsobovaný prudkým deštěm. Venkovní markýzy VELUX a Itzala nabízíme pouze v provedení černé transparentní sítě – venkovní markýza VELUX propouští 14 % světla.

   Venkovní markýza VELUX je dostupná ve verzi s manuálním ovládáním a také se solárním a elektrickým pohonem, přičemž tyto verze mají dálkové ovládání a plynulé polohování. Venkovní markýza VELUX se prodává s tříletou zárukou.

   Venkovní markýza Itzala je dostupná pouze s manuálním ovládáním s háčky. Venkovní markýzy Itzala zakoupené přes internetový obchod mají dvouletou záruku.

 • Dodání
  • Který přepravce bude doručovat objednané výrobky?

   Pro přepravu našich rolet využíváme pouze známé přepravce. V případě Roofblinds.co.uk vám objednané výrobky dopraví přímo k vám domů společnost DHL.

  • Jaké máte dodací lhůty?

   Za běžných podmínek byste měli rolety obdržet do 5 až 7 pracovních dní s ohledem na místo dodání. Pracovní dny jsou: Pondělí až pátek, mimo svátky a víkendy. Další informace o mezinárodních dodávkách najdete v sekci mezinárodní dodávky.

  • Co se stane, když je doručený balík poškozený?

   Pokud chcete vrátit vadný výrobek, kontaktujte nás e-mailem odeslaným na adresu customerservices@itzala.com a připojte stručný popis a údaje vaší objednávky.

   Při vrácení poškozeného nebo vadného zboží budete muset uvést číslo potvrzení objednávky a připojit co nejvíce informací o povaze závady/poškození. To nám pomůže váš požadavek co nejrychleji. Také požádáme o fotografie, pokud je můžete pořídit, abychom mohli vaši stížnost ověřit. Číslo potvrzení objednávky je uvedeno v potvrzovacím e-mailu, který jste obdrželi po zakoupení zboží v e-shopu.

   Bez čísla potvrzení objednávky nemůžeme provést vrácení peněz ani náhradu výrobku. Zákazník má odpovědnost poskytnout doklady o tom, že záruční lhůta ještě nevypršela.

   Společnost DHL vás nejdříve kontaktuje, potom zboží vyzvedne na vámi specifikované adrese a výrobky odešle výrobci. Všechny náklady související s vrácením vadného zboží hradíme my.

   Vadný výrobek (výrobky) vyzvedne náš přepravce. Přepravce vás nejdříve kontaktuje, potom zboží vyzvedne na vámi specifikované adrese a výrobky odešle výrobci. Všechny náklady související s vrácením vadného zboží hradí společnost Altaterra Ltd.

  • Co se stane, pokud nejsem doma, když přepravce dorazí?

   Pokud ve chvíli, kdy k vám přepravce dorazí, nejste doma, přepravce vám obvykle zanechá oznámení a pokusí se vám zásilku doručit podruhé v jinou dobu. Nebude-li moci dodat zboží podruhé, zanechá vám další oznámení a tentokrát uvede adresu, na které můžete roletu vyzvednout. Na vyzvednutí budete mít jeden týden. Potom se roleta přepraví zpět k nám a my vám na vaši platební kartu celou částku vrátíme.

  • Co se stane, pokud nejsem doma, když přepravce dorazí?

   Pokud ve chvíli, kdy k vám přepravce dorazí, nejste doma, přepravce vám obvykle zanechá oznámení a pokusí se vám zásilku doručit podruhé v jinou dobu. Nebude-li moci dodat zboží podruhé, zanechá vám další oznámení a tentokrát uvede adresu, na které můžete roletu vyzvednout. Na vyzvednutí budete mít jeden týden. Potom se roleta přepraví zpět k nám a my vám na vaši platební kartu celou částku vrátíme.

  • Jaké máte poplatky za přepravu?

   Za objednávku účtujeme 145,20 Kč včetně DPH. Máme jednotnou cenu za přepravu, tzn. jedna cena bez ohledu na počet objednaných výrobků. Další informace o mezinárodních dodávkách najdete v sekci mezinárodní dodávky.

  • Jak mohu sledovat stav své objednávky?

   Po odeslání výrobku (výrobků) vám zašleme e-mail. V tomto e-mailu uvedeme číslo pro sledování zásilky, díky kterému budete moci na internetových stránkách přepravce sledovat svou zásilku celou cestu až k vám domů.

 • Rolety na dálkové ovládání
  • Kdy zvolit roletu na elektrický pohon?

   Rolety VELUX na elektrický pohon jsou dokonalým doplňkem pro střešní okna VELUX na elektrický pohon a dokonale k nim padnou. Nicméně pokud nemáte elektricky ovládané střešní okno, ale chtěli byste elektricky ovládanou roletu, stačí, když ke své objednávce přidáte také ovládací systém KUX 100. Vzhledem k tomu, že roleta se ovládá na dálku, je skvělou volbou pro okna, na která nedosáhnete nebo u nichž očekáváte častou regulaci světla pronikajícího dovnitř.

  • Kdy zvolit roletu na solární pohon?

   Rolety VELUX na solární pohon jsou dokonalým doplňkem manuálně ovládaných střešních oken VELUX a střešních oken VELUX na solární pohon. Vzhledem k tomu, že se roleta ovládá na dálku a má baterii dobíjenou sluncem, je ideálním řešením pro okna, na které obtížně dosáhnete nebo u nichž chcete světlo pronikající dovnitř regulovat často. Není nutný kabelový rozvod.

  • Co musím vzít v úvahu, když uvažuji o zakoupení rolety VELUX, která se ovládá jinak než manuálně?

   Když přemýšlíte o zakoupení rolety s jiným než manuálním ovládáním, budete muset zvážit řadu faktorů.

   1. Na dálkové ovládání jsou dostupné pouze originální rolety a žaluzie VELUX. Všechny rolety a žaluzie Itzala se ovládají manuálně.

   2. Rolety a žaluzie VELUX jsou nabízeny také ve verzi s elektrickým pohonem nebo solárním pohonem. Oba typy jsou velmi praktické, protože umožňují jednoduché nastavení polohy rolety – kompletní regulace denního světla je vložena do konečků vašich prstů. Rolety a žaluzie na dálkové ovládání velmi doporučujeme pro okna, na která nedosáhnete, která jsou v nástavbě nebo vysoko v podkroví, a pro okna, u nichž očekáváte časté nastavování rolety.

   Rolety a žaluzie na elektrický pohon se hodí pouze do elektrických střešních oken VELUX INTEGRA®. Rolety a žaluzie na solární pohon se hodí do všech manuálně ovládaných střešních oken VELUX a také do všech střešních oken VELUX INTEGRA® na solární pohon.

   Oba typy rolet a žaluzií jsou na dálkové ovládání, ale – až na funkci naklápění u lamelové žaluzie VELUX s elektrickým pohonem – mohou být ovládány také manuálně. Dálkové ovládání pro rolety a žaluzie na elektrický pohon je napájeno z baterie. Dálkové ovládání na solární pohon je napájeno energeticky úspornou baterií, která se dobíjí solární nabíječkou. Baterie vydrží až 600 operací, a to i v případě, že nesvítí slunce a baterie se nedobíjí. Rolety a žaluzie na elektrický pohon jsou k dostání také s technologií io-homecontrol® pro inteligentní funkce, jako je například harmonogram.

   3. Rolety a žaluzie na jiné než manuální ovládání jsou v nabídce v několika verzích. Zcela zatemňující rolety a zastiňovací rolety jsou v nabídce ve verzi na elektrický pohon a na solární pohon. Lamelové žaluzie jsou dostupné pouze ve verzi s manuálním ovládáním a na elektrický pohon. Venkovní markýzy jsou v nabídce ve verzi s manuálním ovládáním a na solární pohon. Plisované rolety jsou dostupné pouze ve verzi s manuálním ovládáním. Oba typy rolet jsou na dálkové ovládání, ale – až na funkci naklápění u lamelové žaluzie VELUX s elektrickým pohonem – mohou být ovládány také manuálně. Dálkové ovládání pro elektricky poháněné rolety je napájeno běžnou baterií, a dálkové ovládání rolety na solární pohon se napájí energeticky úspornou baterií nabíjenou solární nabíječkou. Baterie vydrží až 600 operací, a to i v případě, že nesvítí slunce a baterie se nedobíjí. Roleta na elektrický pohon je k dostání také s inteligentní technologií io-homecontrol® pro dodatečné funkce, jako je například časová regulace. Obě rolety se skvěle hodí pro střešní okna VELUX, která již máte nainstalována, ale pokud byste si chtěli zakoupit roletu do fixního okna VELUX pro plochou střechu (CFP), budete potřebovat převodní sadu (KUX 100). Jedná se o přídavný ovládací systém, který umožňuje instalaci plisované rolety FMG do fixního okna CFP. Vyžaduje to samostatnou montáž a napájení.

   A nakonec také budete muset zvážit, který typ rolety budete chtít, tedy zcela zatemňující nebo zastiňovací roletu. Obě jsou v nabídce jako rolety na elektrický a solární pohon, přičemž lamelové žaluzie VELUX jsou k dostání pouze jako manuálně ovládané a elektricky poháněné, a venkovní markýzy jako manuálně ovládané a na solární pohon. Plisovaná roleta VELUX je v nabídce pouze ve verzi s manuálním ovládáním.